2 Kasım 2015 Pazartesi

Athens - GreeceAtina'da en çok keyif aldığımız bölgelerden biri Plaka'ydı. Plaka Bölgesi, tam ortada yer aldığından tüm yolların kesiştiği bir alan. Daracık sokaklarında, tatlı cafeler ve restoranlar yer alıyor. 

Atina'ya alışveriş hayalleriyle gitmeyin hayalinizden çatırt sesi gelebilir ama gidiyorsanız da Akademias'da yer alan Attica'ya uğramadan dönmeyin. 

Dar sokaklarındaki tatlı cafeleri ile uğramanız gereken başka bir bölge de Psiri.

Alternatif programlar olarak sokaklarda yürüyüp, tavernaya gidebilir ya da minik cafelerinde bir şeyler içtikten sonra jazz bar'a gidebilirsiniz.

Atina - Acropolis 

'Yukarıda bulunan şehir' anlamına gelen Akropolis gerçekten de Atina'nın neresine giderseniz gidin kafanızı kaldırdığınızda uzaktan size bakıyor oluyor.

Yunanlılar hem çok aynı hem çok farklı olduğumuz tek topluluk olabilir.

Cacık - tzaziki, kadayıf - kadaifi, dolma - dolmaki, marul - maruli, biftek - bifteki, baklava - baklavasTürk kahvesi ve Yunan kahvesi arasında da hiçbir fark yok. Dünya üzerinde Türkiye'den sonra beyaz peynir (Feta cheese) bulabileceğiniz tek yer.  
                                        

İstanbul'da geç bulup erken kaybettiğimiz Paul'un değerini Atina'daki kısacık zamanımızda anladık.

En yakın zamanda Türkiye'ye geri dönmesi en büyük dileğimiz.Bazen hayatın bize sundukları, bizim planladıklarımızdan çok daha güzelken, 
Bize düşen o güzellikleri görebilmek oluyor. 

                                           

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder