23 Ağustos 2015 Pazar

Galata Roof


Gittiğim her ülkede, dolaştığım her şehirde beni en çok etkileyen o kültürün tarihi binaları oluyor. Zaman geçiyor, her şey değişiyor onlar yerli yerinde duruyor, "Dili olsa da konuşsa" lafı en çok onlara yakışıyor. Biz yaşıyoruz onlar izliyor, biz değişiyoruz onlar izliyor, biz bu dünyadan gittiğimizde onlar yeni hikayeler için orada bekliyor. 

Dün akşam da tam da böyle bir hikaye yaşandı; iki kişinin başlayacağı yepyeni hayat için birkaç insan toplanmıştı Galata Kulesi izledi, onlar imza attı Galata Kulesi izledi, biz dans ettik Galata Kulesi izledi, biz güldük Galata Kulesi izledi. 
Bazen aşk, karşılıklı yaşanılandan çok sizin hislerinizde gizli. Paylaşımdan çok, aşka aşık olmakla ilgili. Koca boğazın ortasında tüm zarafeti, asaleti ve güzelliği ile yapayalnız duran Kız Kulesi'ni bilirsiniz. Bir sürü aşk hikayesine şahitlik edip, konu olmuştur ama yapayalnızdır. Bütün bu yalnızlığı ile sıkılırken, tüm heybetiyle karşısına dikilen Galata Kulesi'ne aşık olur. Galata Kulesi'de ilk gördüğü anda aşık olmuştur, yapayalnız duran bu kıza.

Arasında kocaman bir deniz olan bu aşıklar yıllarca birbirlerine bakmışlar, düşünüp durmuşlardır birbirlerini. Galata Kulesi'nin aşkının gücüne dayanamayan Hazerfan Çelebi, almış Kız Kulesi için yazılan mektupları kendini koca kuleden denize doğru bırakmıştır. Çılgın esen rüzgar yüzünden tüm mektuplar denize düşmüş ve bunu gören Kız Kulesi, ona hiç ulaşamayacak mektupların onun için yazıldığını anlamıştır. Kız Kulesi, bu mutlulukla günden güne daha da parlarken, aşkının karşılıksız olmadığını gören Galata Kulesi yıllara rağmen daha kudretli bakmaya başlamıştır. 

Sessiz, temiz ve sonsuz aşkları sayesinde yıllardır güzellikleriyle insanları büyülemeye devam etmektedirler.

Galata Kulesi'nin, Kız Kulesi'ne olan aşkı gibi sessiz, temiz ve sonsuz aşklara.
Değerli taş eksperi olarak çalışan iki genç girişimcinin kurduğu, Skdizayn kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunuyor. 

Skdizayn web sitesinden sipariş verebilir, My Silver adı ile ürün satışının yapıldığı İstanbul Taksim İstiklal Caddesi'nde Örs Pasajı'nın (Çiçek Pasajı) karşısındaki satış yerine uğrayabilir ya da Instagram hesabından modelleri takip edebilirsiniz. https://instagram.com/skdizayn/
Yüzük ve Küpeler: Skdizayn
Bilezik: Swarovski 
Elbise: Modagram
Ayakkabı: Zara

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder