15 Haziran 2015 Pazartesi

Elidor Miss Turkey 2015

8 saat, iki iş görüşmesi, bir Miss Turkey gecesi, başarılarıyla gurur duyduğum, zaman geçirmekten çok mutlu olduğum bir en yakın arkadaş ve tüm yorgunluğa değecek bir akşam. Bu akşam, 3. kez Elidor’un sponsorluğunda düzenlenen Miss Turkey’de finale kalan hayallerinin peşinden giden 23 finalisti izledik. Benim favori ismim olan 4 numara Aslı Melisa Uzun 2. oldu. 

Küçüklüğümden beri, zorlu şartlarda nelerin oluşturulabileceğini ya da başarısızlıktan doğan başarı hikayelerini içeren kitaplar, okumaktan en çok keyif aldıklarım olmuştur. En sevdiğim kitap olan Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna’sında şöyle geçer; “Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz.” Bir iş, bir ülke, bir kişi hatta bir hayat tarzı kişinin tutkusu olabilir. Bambaşka ülkelerde büyümüş, farklı kültürlerle yaşıyor ve çok farklı mesleklerle beraber birbirinden ayrı hayat tarzlarımız olabilir ama dış etkenler hep aynı; aile ya da çevrenizdekilerin beklentileri, sizden beklenen ve oluşturmanız gereken hayat döngüsü hatta hayat hızınızı/enerjinizi oldukça zorlaştıran trafik ve bunların karşısında kocaman bir yorgunluk, unutulan hayaller, ertelenen kararlar. Bazen unuturuz hayallerimizi, başlangıç noktamızı, neyin peşinde neden olduğumuzu ve ne kadar istediğimizi. 

Hayatın içinde tam da bu anlar için bizde minik hatırlatmaların olduğuna inanırım önemli olan onları görebiliyor olmamız.Hayat aslında zor bir macera, biraz cesaret yeter uçmaya değişir her şey istersen bir anda. 
Yeni bir gün, yeni bir sen. 
Çok istersen olur.
Hayat Senden Yana.


1 yorum:

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil