23 Haziran 2015 Salı

Bozcaada12 ayın içinde en sevdiğim olan haziranın tüm güzellikleri ve şansıyla geleceğini biliyordum.
Tahmin ettiğim gibi sürpriz bir Bozcaada tatili ve yeni bir işle geldi.
Doğum günümün haziran ayında olmasıyla belki minik bir ilgisi vardır.

Buram buram tarih kokan ada sokaklarında yürürken, önünden geçtiğiniz her pansiyon ve butik otelde bir kere kalmak istiyorsunuz. Yaşadığımız yerde hiç alışık olmadığınız kadar huzurlu, sakin sokaklar, gökyüzünün en sonsuz hali, yeşilin ve kahverenginin her tonu Bozcaada'da yer alıyor.


Ayazma Plajı

Kalabalıktan çok sıkıldım, buz gibi ama masmavi deniz, yumuşacık kum ve kitap, müzik, bira üçlemesine her şeyden çok ihtiyacım var diyorsanız, doğru adres; Ayazma Plajı. 
Ayazma Plajı'nın hemen çaprazında yer alan Koreli Restoran'ı denemenizi tavsiye ediyorum.Sandal Restoran

Rum Mahallesi'nde klasik Ege mavisi ve ahşaplarıyla dekore edilmiş Sandal Restoran, mezeleri ve ilgili garsonlarıyla bizi kalbimizden vurdu. İyinin her konuda hakkının verilmesi gerektiği ve emeğin pazarlığının olmayacağı söylenir. Sandal Restoran'ın en sevdiğimiz özelliklerinden biri kendilerine ait birçok farklı lezzetinin olması, tattığımız her şey mükemmeldi. Eğer bir gün yolunuz Bozcaada'ya düşerse bir gecenizi Sandal Restoran'a ayırmanızı tavsiye ediyorum.
Rüzgar Gülleri

Bazı yer ve anılar hiç unutulmaz hele yanınızda en çok kendiniz gibi hissettiğiniz, kendi oluşturduğunuz aileniz varsa. Bozcaada'daysanız yapmanız gerekenler arasında rüzgar güllerinin 600 metre ilerisinden girilen toprak yoldan geçerek, güneşin batımını izleyeceğiniz o alana gitmek. Yanınıza tadını asla unutmayacağınız Bozcaada Şarabınızı almayı unutmayın!


Bana en güzel anları yaşatan, en kocaman kahkahamda, en içten göz yaşımda, her anımda yanımda olan her şeyden çok sevdiklerim, iyi ki varlar.Bozcaada Sokakları

Uzun zamandır duyduğum en güzel playliste sahip olan Destina Hotel'in mükemmel müzikleri eşliğinde mışıl mışıl uyumak çok huzurlu olsa da arkadaşlarım uyurken Bozcaada Sokaklarını keşfe çıktım. Bozcaada Destina Hotel'de malesef sadece bir gece kalabildik ancak kaldığımız bu kısa süre bile ne kadar severek bu işi yaptıklarını anlamamıza yetti. Bozcaada'ya gidiyorsanız ve nerede kalacağınızı bilmiyorsanız Bozcaada Destina Hotel mükemmel bir adres.Kapıları her zaman çok sevmişimdir hem fotoğraf çekmek hem de uzun uzun bakıp biraz düşünmek için. Kapılar sizi dış dünyadan ayırır bazen tek kendiniz olduğunuz, ait hissettiğiniz yere açılır, bazen sizin için yeni bir fırsat yeni bir yol anlamına gelir, bazen de gidemediğiniz yol çalamadığınız kapı olarak kalır. Rum Mahallesi'nde rengarenk kapılar hem çok hoşuma gitti hem de içimde minicik bir hüzün bıraktı. Mor bir pencereden bakılan dünya, mavinin en güzel tonunda açılan bir kapıdan görülen dünya ne kadar kötü olabilir ki? Bozcaada'nın cennetle kesin bir bağı olduğuna karar verdim.


Rengigül

Rengigül Konuk Evi 1800'lerden kalma eski bir rum evinin odalarından oluşuyor. Aynı zamanda evin sahibi de olan, başarılı girişimci Özcan Germiyanoğlu tarafından 1999 yılında adı konulmuş ve hizmete açılmış. Bozcaada'nın en renkli pansiyonlarından biri olduğunu ilk görüşte anlıyorsunuz. Kapılarını, pencere pervazlarını, cıvıl cıvıl biblolar, resimler, minik melekler süslüyor. Kapı girişinde sizi her renkten saksı sardunyaları karşılıyor ve size bu masal evinin içinde Ege Kahvaltısının tadını çıkarmak kalıyor.  2 yorum: