2 Mayıs 2015 Cumartesi

Volendam
Amsterdam'a yarım saat uzaklıkta bir balıkçı köyü olan Volendam, Amsterdam'a giderseniz bir gününüzün sabahını ayırmanız gereken bir yer. Amsterdam'ın tatlı şehir hayatının yanı sıra kasaba hayatını görmeniz için de en iyi adreslerden biri olan Volendam'a Central Station'ın yanından kalkan 116 numaralı otobüs ile gidebilirsiniz. 

 Benim gibi peynir delisi bir insansanız Hollanda peynirlerinden denemeniz gerekiyor, zaten denedikten sonra almama şansı oldukça düşük. Amsterdam'da peynir alabileceğiniz yerler; Dam Square'de Cheese Factory ve Henri Willig Cheese Shop'tan deneyerek alabilirsiniz. 


  

En sevdikleriniz yanınızda olduğu sürece nereye giderseniz gidin orası en güzeldir.
Bu yüzden de bazen en küçük yerler en kocaman anıları saklıyor.Çoğu 17. yüzyıl mimarisinin izlerini taşıyan Volendam evlerinin bulunduğu sokaklardan dolaşırken kendinizi bir film platosunda hissedebilirsiniz. 14. yüzyıldan bu yana üzerine kurulu baraj ile denizden koparılmış ve beslendiği yer altı kaynakları ile zamanla tatlı su gölüne dönüşmüş IJsselmeer Gölü'nün karanın içine gömüldüğü bir körfezinde yer alıyor Volendam.                                          

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder