10 Mart 2015 Salı

Şapkadan Marka Çıktı

Dünya var olduğundan beri hayat akışıyla belirlenen kurallar vardır. Birileri bu kurallara göre yaşayıp giderken diğerleri kuralları değiştirir. Minik şapka dükkanıyla yola çıkan Coco Chanel, kadınlara yeni bir yaşam tarzı sundu ve kuralları değiştirdi. Christian Dior: ''Siyah bir kazak ve on sıra inciyle modada bir devrim yarattı.'' O dönemde kadınları bunaltan korselerin yerine rahat edecekleri elbiseler, takımlar, pantolonlar tasarladı, tüm dünyaya 'siyah mini elbise' etkisi ve Chanel No.5'i armağan etti.


Chanel'in en büyük özelliği kuraları bozan isimlerle dolu olması, her adımıyla büyük başarılar elde eden bir başka isim, Chanel'in baş tasarımcısı ve yaratıcı direktörü Karl Lagerfeld. Defilelerin kıyafetleri tanıtmak için en önemli araç olduğunu düşünürsek, Karl Lagerfeld'in bu aracı hakkını vererek kullanan nadir isimlerden olduğu söylenebilir.

 

Podyumu bir tiyatro sahnesine dönüştüren Karl Lagerfeld'in Chanel Defileleri için hazırladığı konseptler her zaman moda haftalarının en büyük merak konusu. Her zaman ki gibi bu sefer de unutulmayacak bir defile konsepti ile Chanel 2015-2016 Sonbahar/Kış Defilesi Paris Grand Palais - Brasserie Gabrielle'de gerçekleşti.


Defilenin açılış ve kapanışını, Cara Delevingne gerçekleştirdi. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder