1 Şubat 2015 Pazar

Bir Gece İki Film

Bazı evler vardır size nedensiz huzur verir, tam olarak öyle hissettiğimiz bir sürü anımızla dolu olan evimizin sahibi olan arkadaşımız askerden döndü. Bizde bol görüşme ve konuşmalarımızdan sonra hemen kendimize oscar film maratonu hazırladık. En iyi film adayı olan iki film seçtik; The Imitation Game ve The Theory of Everything.


The Imitation Game 

Matematik dehası olan Alan Turing'in hayatının anlatıldığı filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların şifreli haberleşmelerinin kodlarını çözen Turing'i Benedict Cumberbatch canlandırıyor. Benedict Cumberbatch rolünü hakkıyla oynamış ancak ikinci filmimiz olan The Theory of Everything'deki Eddie Redmayne'ın oyunculuğunu gördükten sonra ''En İyi Erkek Oyuncu'' alacağını düşünmüyorum. Hem film olarak hem de 50 sene devlet sırrı olarak saklanan olayın nasıl işlendiğini görmek için izlenmesi gereken bir film. Filmin IMDb puanı, 8.2Filmde dönem kıyafetleri de mükemmel şekilde işlenmiş. 


''Bazen kimsenin hayal edemediği şeyleri, hayal edip yapabilen insanlar vardır.''


The Theory of Everything


Bilim ve teknoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking'in hayat akışına ve özellikle de 1965 ve 1991 yılları arasında evli olduğu Jane Wilde ile olan ilişkisini konu alan The Theory of Everything izlenmesi gereken filmler arasında. Filmin IMDb puanı, 7.8

Eddie Redmayne, ''En İyi Erkek Oyuncu'' ödülü için en iddialı adaylardan.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder