7 Aralık 2014 Pazar

Bolu
Olduğunuz yerden uzaklaşmaya ya da farklı yerler görmeye ihtiyacınız varsa direksiyonunuzu Bolu'ya doğru çevirmeniz çok isabet olur. İstanbul'da yaşıyorsanız en çok zaman geçirdiğiniz trafiğin aksine bol bol temiz hava, dağ kokusu ve göl mavisiyle yüksek doz huzur bulacağınız Abant Gölü ve Yedigöller'e gidebilirsiniz. Abant Tabiat Parkı'nda yürüyüp, bol bol fotoğraf çekip ata binebilir sonra da gölün kenarındaki otellerde biraz şarap içebilirsiniz. En sevdiklerimle iki aya bedel iki günü geride bırakarak yoğun bir iş haftasına hazırım.Gelemeyen diğer yarımız da dahil olarak hepsini ayrı ayrı çok seviyorum.
Onlarla her şeye varım, onlarsız her şey yarım.
Abant Tabiat Parkı'nda yürürken mavi, kahverengi ve yeşilin en güzel haliyle karşılaşıp, doğanın mükemmel uyumuna tekrar tekrar hayran kalacaksınız. Eğer Abant Gölü'nün kenarında yürüyorsanız, kendinizi en huzurlu hissettiğiniz anda olmasını en çok istediğiniz şey için dilek dileyin. En içten edilen dilek, en huzurlu yer ve doğanın en güzel hali birleşmişken dileğin gerçek olmama ihtimali olduğunu sanmıyorum.


Abant'a giderseniz Abant Tabiat Parkı'na giden yoldaki Yeşil Ev'e uğramalısınız üstelik yemekler de çok lezzetli. Kendinizi bir masal kitabının içine düşmüş gibi hissedeceksiniz.


Yedigöller'e yapılmayan yollarda upuzun ağaçların arasından, bulutlara doğru tırmanarak gizli bir cennete gider gibi gidiyorsunuz ve yolda birbirine uzak minik köylere rastlıyorsunuz. Telefonun çekmediği, asfaltsız, taşlı ve çukurlu yollarda ilerlerken, fotoğraf çektiğimi görünce en içten gülücükle el sallayan bir teyzeyle göz göze geldim. Yapmamız gerekenlerin peşin koşarken yorgun, asık suratlı ve sinirli olabiliyoruz. En içten gülümsemesiyle el sallayan teyzeyle göz göze gelmek tüm bu anların hata olduğunu hatırlattı. İşteki yorgunluğunuz, kızgınlığınız ya da kafanıza taktığınız küçük şeyler hiçbir zaman gülümseyerek bakmanızı engellemesin.

Dönüşte Türkiye'nin üçüncü uzun nehri olan Sakarya Nehri'nin kenarında durduk.
Doğa bize dilek dilemek için mükemmel bir fırsat yarattı. İki günlük kısa ama dopdolu tatilimizin sonunda anılarımız ve gök kuşağı dileğimizle, dönmek istemiyorum diye diye döndük.


Mont: Beşiktaş Çarşısı
Çanta: Neiman Marcus
Kazak: Massimo Dutti
Atkı: Annem ördü
Gözlük: Ray-Ban
Pantolon: H&M
Botlar: Ugg

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder