15 Kasım 2014 Cumartesi

CumartesİstiklalCaddesi


Kendimi bildim bileli yürümeyi çok severim. Trafikte ya da sırada bekleyeceğiniz zamanı, yolda karşınıza çıkan yeni yerler, farklı insanlar, yüzünüzü güldürecek minik süprizlerle doldurun.

Salt Beyoğlu - Ressamlar Kongresi
Sanatçı Pawel Althamer'ın 7. Berlin Bianel'inde başlattığı proje günümüzde hala devam ediyor.
İstiklal Caddesin'de yürürken Salt Beyoğlu'na uğrayıp, boya, kara kalem ve birçok malzeme ile politika, iktidar sembolleri, din ve ekonomik felaketler gibi konularda özgürce tepki göstermeye davetlisiniz. 

Arter 


"Göçebe Bakış", Güneydoğu Asya bölgesindeki çağdaş sanatı anlatan bir sergi. Endonezya, Tayland, Filipinler, Vietnam ve Malezya'dan 36 sanatçının 40'tan fazla eserinin yer aldığı sergide oldukça ilginç eserler yer alıyor.
Her şey sanat olabilir, kırılan bardak hatta bardakların üstünde duran sandalye bile.


Türk ailesini tanımlayan buzdolabı.

Borusan Müzik Evi Yeni yerini Mis Sokakta açan ara İnci Profiterol'e karşı duygularımı anlatmak için ağlamak istiyorum çünkü kelimeler yetersiz kalıyor. İki tane alabilir miyim yoksa önce ödemem mi gerekiyor dediğimde, tabii ki alabilirsiniz siz buranın sahibisiniz diyen mükemmel bir patronu var İnci Profiterol'ün; Lucas Zigoridis.

Arnavut asıllı Lucas Zigoridis 1944 yılında içi o mükemmel kremayla doldurulmuş hamur toplarının üstüne bol çikolata sosu döker ve bir tatlı icat eder. Zigoridis'in keşfettiği ve açtığı İnci Pastanesi ile profiterolün ünü ülke sınırını bile aşmıştır. Eğer diyet yapıyorsanız şu an bunu bir kenara bırakın ve Mis Sokağa doğru gitmeye başlayın. Tarihi de kendisi kadar etkileyici olan İnci Profiterol'ünü kaçırmayın. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder