9 Kasım 2014 Pazar

Bazen en güzel yolculuk kitabınla olandır


Hepimiz aynı alfabenin aynı harflerini kullanarak cümleler oluşturuyoruz ancak bazıları bunu gerçekten çok daha etkili hale getiriyor. O insanların yazdıklarını hızlı hızlı okuyarak geçemiyorum, sayfalar okudukça arkadan uzasın, okuduktan sonra da durup durup düşünmek istiyorum. O minik cümlelerin içi o kadar kocaman ve güzel ki, aynı hisleri hissedip, benzer olayları yaşayan birileri sayfaları çevirmek istemeyecek kadar etkili yazabiliyor, bazıları da hisleri hakkında bir cümle bile kuramıyor, bu haksızlık ama olsun, o inanılmaz insanların yazılarından da mahrum kalmayalım, bu kişilerden biri de Ahmet Batman. 

Soğuk Kahve, Ahmet Batman’ın ilk kitabı. Aşk, ikili ilişkiler ve hayatla ilgili düşüncelerini farklı bir bakış açısı ile anlatıyor bize. Soğuk Kahve’nin her sayfasında kısa kısa bizi düşündürecek minik hikayeler yer alıyor ayrıca her sayfanın sonunda hem yüzünüzü güldürecek hem de düşündürecek mesajlar sizi bekliyor. 
"Hayatta her şeyin bir başlangıcı vardır ve her başlangıç beraberinde sayısız beklentiyi getirir, insan beklenti olmadan yaşayamaz. Zaten bu dünyayı çekilebilir hale getiren bir şey varsa o da hayal dünyamızdır. Kötü ya da olumsuz sonuçlar doğuracağını bile bile kimse bir işe başlamaz. Hep bir umutla başlarız, hep pembe tonlar ama o pembeler hayata karışınca kararıyor çoğu zaman. Bunu da göze alırız ama aklımızda çok fazla tutmayız. 

Birini çok sevmek gibi bir şeydir yazmak. Yazdığının türü, konusu önemli değil, önemli olan senin içindeki senin özgür bırakılmasıdır. Benliğimize sunduğumuz bu fırsat, kendimizde verebileceğimiz en büyük hediyedir işte. Hayatta insanı mutlu etmek için çok fazla seçenek var. Bazen bir dilenciye para vererek de mutlu olabilir insan. Dilenciye para vermek de bir başlangıçtır ve işin başına dönersek, bir beklentidir. Allah bunu biliyor, görüyor o da beni sıkıntıdan kurtarır beklentisi ortaya çıkıyor. Atılan her adım bir başlangıç, her başlangıç ise beklentidir. Elbette beklentilerim var bu hayattan ve o beklentilerin olmama ihtimali beni korkutmuyor. İşte burada mükemmelleşiyor insan. Beklentilerinden korkmuyor, çünkü kaybedecek bir şeyi olmadığını biliyor. Başarısız olmak tekrar kendine dönmek demektir. Sadece hayatına bir başarısızlık eklemiş olursun. Bu seni karamsarlığa sürüklememeli. 

Bu kitap her şeyin bir başlangıcı olabilir. Gözlerimizin önündeki perdeleri kaldırabilir ya da hepten kör edebilir. Her başlangıç gibi tozpembe hayaller kuruyoruz. Umarım yazılarda kendinle yüzleşirsin. Bazen aşık olduğun anı, bazen lisede alnının ortasında çıkan bir sivilceyi, bazen annenin babanın değerini bulacaksın bu yazılarda. Her ne olursa olsun kendine iyi bak."
Pantolon: Topshop
Üst: Modagram
Çanta: Lefties
Şapka: H&M
Ceket: H&M
Botlar: Zara

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder