26 Şubat 2012 Pazar

The Help

Bu sene izlediğim filmlerden en çok IMDB puanı 8.0 olan The Help'den etkilenmiştim. Irkçılık konusunun mükemmel bir şekilde işlendiği The Help'den Octavia Spencer Oscar adayı ve oldukça iddialı. Bir izleyici olarak oyuncuların performansını çok beğendim özellikle de Aibileen Clark karakterini canlandıran, Viloa Davis ve Minny Jackson rolündeki, Octavia Spencer.

İnsanlar belkide var olduğudan beri eşitlik mücadelesi veriyor. Filmin senaryosu, bir insanlık sorununu ve umutsuzlukların içinden doğan umudu anlatıyor. Filmin içeriğini oluşturan hikaye dünyanın belkide en büyük sorununu konu aldığı için filmin içeriği gerçeği yansıtıyor. Missisipi'de 60'lı yılların başında düşüncelerini, inanışlarını ve bu doğrultuda ortaya çıkan ırkçılık sorununu gördüğümüz filmde beyazların siyahlara olan davranışlarını ve toplumdaki ayrımcılık ve ırkçılık sorununu görüyoruz. 

Filmin Künyesi

Filmin yönetmeni: Tate Taylor
Filmin yapım tarihi: 2010-2011
Filmin türü: Drama, komedi ve politik içerikli.

Oyuncular:

Emma Stone - Skeeter
Viloa Davis - Aibileen Clark
Bryce Dallas Howard - Hilly Holbrook
Octavia Spencer - Minny Jackson
Jessica Chastain - Celia Foote Film Amerika'nın kölelik döneminde beyazların evinde çalışan, siyah hizmetçileri arasındaki ilişkiyi ve hizmetçilerin yaşadıklarını, yaşananlar karşısındaki duygularını ve hayat şartlarını anlatıyor. The Help'in beklenmeyen ve izleyici üstünde şok yaratan bir sonucu yok ancak verilmek istenen duyguların en doğru şekilde yansıtılmış. Filmde, Missisipi Eyaleti'nin başkenti Jackson'da beyazların evlerinde çalışan siyahların sorunlarını en iyi şekilde bize yansıtılmış.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder