23 Temmuz 2011 Cumartesi

Roberto Bolle

Biraz gecikmiş bir post olsa da  yazmadan edemeyeceğim. Şu anda staj yaptığım medya ajansından İlker Abi 2 tane Roberto Bolle'nin gösterisi için bilet buldu. Bende Irmakla 21 Temmuz akşamı Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda Roberto Bolle and Friends adlı bale gösterisini izlemeye gittim.

Roberto Bolle, 2004 yılından beri Milano La Scala Tiyatrosu'nda eğitim alıyor. Bolle, kazandığı başarılarla, akademik kariyeriyle ve yaptığı diğer aktivitelerle diğerlerinden farkını ortaya koyuyor. Genç yaşına rağmen dünya'nın en büyük gruplarıyla dans etti.

1 Haziran 2002'de Kraliçe Elizabeth'in Altın Jübilesi nedeniyle Buckingham Saray'ında dans etmiş ve bu gösteri BBC tarafından birçok ülkede yayınlandı. 1 Nisan 2004'te ise Gençlik Günü nedeniyle, Roma'da Sana Pietro Meydanında Papa II.Giovanni Paolo'nun huzurunda dans etti.1999 senesinde UNICEF tarafından iyi niyet elçisi seçildi ve 2006 Güney Sudan ve 2010 Orta Afrika Cumhuriyeti gezilerine katılarak orada yaşayan insanların durumuna bizzat şahit oldu. 2007'de İtalyan Çevre Vakfı ile de işbirliği yapan Bolle, Mart ayında ise Davos'ta Dünya Ekonomik Formunda Young Global Leader seçilmiştir.


Babamla daha önce bale gösterilerine gitmiştim ama şu zamana kadar izlediğim en güzel ve en etkileyici bale gösterisiydi. Gösteri 10 dakikalık 10 tane gösteriden oluşuyordu. Herhangi birinin sıkılmasına imkan yoktu hatta insanın hevesi kursağında kalıyordu. Birçok kişininde favorisi olduğuna inandığım Ballet 101 adlı gösteri en çok beğendiğim gösteriydi.

Le Grand Pas de Deux adlı gösteriyle bitirmesi ise bütün seyircileri güldürerek bitirmesini sağladı. Gösteriden aklımda çıkmayan bir başka şey ise balerinlerin uçuşan kıyafetleriydi. Herzaman balerinlerin elbiselerini, çalışma kıyafetlerini çok beğenmişimdir ama o gece gösterinin de güzelliğiyle bir ayrı güzel gözüktüler sanırım.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder